עיצוב פנים
עיצוב פנים ועיצוב חוץ לבית החדש
20/09/2018
חשיבותו של עיצוב פנים בדירה חדשה
11/11/2018
הצג הכל

הדמיה ממוחשבת לתהליך תכנון ועיצוב פנים

כאשר אנו נכנסים לתהליך של שיפוץ ובנייה, הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו חסרי אונים. הידע, הרעיונות, החומרים והדוגמאות רק עושים לנו בלאגן אחד גדול ואנחנו עוד צריכים לדמיין כיצד יראה המבנה החדש שאנו בונים או החלל שאנו משפצים ואז הדבר הופך את התהליך למסורבל, מורכב ובעיקר מייגע עבורנו. מה שכן, בזכות הדמיות ממוחשבות ניתן בהחלט להקל על הבנת התהליך ולהפוך אותו לפשוט וקל. ניתן לעשות הדמיות ממוחשבות לעיצוב פנים ולעיצוב חוץ.

מהי הדמיה ממוחשבת?

למעשה הדמיה היא חיקוי מסוים של מציאות מורכבת באמצעות מודל. כלומר מדובר על סימולציה לכל דבר. הדמיה מייצגת מאפיינים מסוימים הקשורים להצגת מטרות שונות. בשנים האחרונות, בגלל הביקוש ובגלל ההתפתחות המהירה של הטכנולוגיה, התפתח משמעותית תחום ההדמיות הממוחשבות. הדמיה ממוחשבת מתאימה לכל סוגי הפרויקטים: פרויקטים שנעשים עבור לקוחות פרטיים, לקוחות עסקיים, לקוחות ציבורים וכו'. מעבר לכך, ניתן להשתמש בה גם אם מדובר על פרויקט יוקרתי וגם אם מדובר על פרויקט של תשתיות ומוסדות במדינות עולם שלישי.

יתרונות בשימוש בהדמיה ממוחשבת

אנו כלקוחות לא צריכים לנסות לשבור את הראש ולהבין את השרטוטים של האדריכלים והמעצבים. אנחנו פשוט רואים ויזואלית עם פרטים מדויקים ובאיכות מצוינת את הפרויקט עצמו וכיצד יראה הבית או הדירה שאנו רוצים לרכוש. הדבר חוסך המון זמן ועוד יותר מייעל את התהליך. מעבר לכך, בשימוש עם הדמיות ממוחשבות, נחסכות כל מיני טעויות ועבודת התכנון הופכת למקצועית עוד יותר. לדוגמה, נסו לחשוב על אותם בעלי מקצוע שמבצעים את עבודת הבנייה כמו קבלנים ואנשי מקצוע המעורבים בתהליך הבנייה. אם הם לא נתנו דגש על קריאת תכניות הבנייה בצורה יסודית, יכולים להתעורר בזמן הבנייה המון תקלות וטעויות. עכשיו נסו לחשוב מה היה קורה אם היה שימוש בהדמיות ואותם בעלי מקצוע היה יכולים לראות בפועל את כל הפרטים החשובים כולל הפרטים הקטנים, אז סביר להניח שלא היו נגרמים שום כשלים וגם אם היו נגרמים, הם היו מזעריים. יתרה מזאת, נגיד שהאדריכל או מעצב הפנים מציע לשבור קיר בבית או להזיז קיר מסוים – אז במקום לנסות לדמיין את החלל וכיצד הוא יראה עם קיר או בלי קיר, אפשר קודם כל לעשות הדמייה ורק לאחר מכן לנקוט בפעולה הדרושה.

שורה תחתונה

הדמיות מאפשרות לקבל תמונה ריאליסטית של מבנים, דירות, בתים וחללים ספציפיים בתוכם, כמו למשל חדר אמבטיה, חדר שינה, מטבח ועוד. כך שמאוד מומלץ להשתמש בהדמיות ממוחשבות ולא כדאי לחסוך בהן, כי בזכותן תקבלו תמונה מלאה כבר בשלב התכנון הקשור לשיפוץ או לבנייה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


מזמינה אותך ליצור איתי קשר:

054-476-2267