עיצוב המטבח כחלק מתפיסת העיצוב של הבית- סוגי מטבחים
08/07/2018
עיצוב המרפסת
עיצוב המרפסת איך נתאים אותה לעיצוב פנים הבית?
23/07/2018
הצג הכל

הכנת הנכס לפני מכירה – מהעיצוב ועד היבטים נוספים

להכנת נכס לפני מכירה יש חשיבות רבה. היא משדרגת לא רק את המראה ואת האסתטיקה של הנכס אלא משביחה את שוויו הכספי. הדרישה והציפייה מהנכס מחייבת השקעת מחשבה ומשאבים בהכנתו לקראת מכירה.

לאחר הכנה יסודית ומוקפדת של הנכס ואולי אף במהלכה חשוב לפנות אל בעל מקצוע העוסק בתחום תיווך בתי יוקרה. באופן טבעי אדם כזה מכיר היטב את התחום הן מצד ההיצעים והן מצד הביקושים.

חשיבות העיצוב

עיצוב פנים אינו רק המעטפת החיצונית. הוא מרכיב מהותי ממיתוג המוצר. עיצוב דירה משדר את הטעם ואת הערכים, את האווירה ואת האופי. את הזרימה שלה. ככל שהנכס המועמד למכירה יוקרתי ומהודר יותר, כך, בהתאמה, גובר הסיכוי לקסם את התמורה עליו. מכאן נובעת חשיבות עיצובו, הן כמרכיב המשדרג את שוויו והן כמרכיב המגביר את הרושם שהנכס צפוי לעשות על מי שמעוניינים לרכוש אותו. עיצוב אינו רק ה"קנקן" הוא גם ואולי בעיקר ה "מה שיש בו". עם זאת, עיצוב הנכס לפני מכירתו הוא רק פעולה אחת במכלול.

מכלול ההיבטים של הכנת נכס לפני מכירתו

על מנת להכין את הנכס כנדרש, חשוב לתת את הדעת כל מכלול ההיבטים: הן הבטיחותי, הן העיצובי והן הכלכלי. יש קשר בין ההיבטים, וכולם אמורים לשרת את המאמץ למקסם את המחיר שניתן לקבל עבור הנכס.

  1. בטיחות היא נושא שאי אפשר להפריז בתיאור חשיבותו. מכאן נובע ההכרח לבדוק ולוודא כי הנכס מוצע למכירה כשהוא במצב בטיחותי; שאין בו, חלילה, נקודות חשמל חשופות, כי הרצפה אינה חלקה, כי אין סדקים בקירות, כי כל התשתיות תקינות.
  2. דגש על עיצוב נאה של הנכס חשוב ביותר אף הוא מאחר שהקונה הפוטנציאלי רואה את הנכס לפני הקנייה ושיקול מרכזי, גם אם לא בהכרח מודע, לבחירה שלו לביצוע עסקת הקנייה נובע מהאופן שבו מרשים אותו הנכס.
  3. הערך הכללי של הנכס הוא השורה התחתונה. על מנת למקסם את המחיר שאתם עשויים לקבל עליו, חשוב להקפיד על כל הפרטים, לרבות על ניקוי הסביבה החיצונית.

חשוב לציין, כי ראוי להכין היטב כל נכס לפני מכירתו, לא רק נכסי יוקרה, אשר הכנתם היסודית לקראת מכירתם חשובה על אחת כמה וכמה. ניתן ורצוי להתייעץ עם מתווך נדל"ן המתמחה בתיווך עסקאות של מכירת נכסי יוקרה וקנייתם. הוא ודאי מכיר היטב את דרישות המועמדים לבצע עסקאות כאלה ויכול לתת ייעץ מועיל כיצד להכין אותם היטב לקראת המכירה.

להכנת נכס לפני מכירה יש חשיבות גם משום שנכס שהושקעו מחשבה ומאמצים (וגם תקציב) בהכנתו משדר כבוד לקונה. יש לכך השפעה פסיכולוגית חשובה כשלעצמה, העשויה להפוך את המשא ומתן בעסקת הנכס לנעימה יותר ובסופו של דבר גם למשתלמת יותר.

בהצלחה למוכרים ולקונים נכסי יוקרה.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


מזמינה אותך ליצור איתי קשר:

054-476-2267