השימוש הנכון של שיש קיסר בעיצוב הדירה
02/08/2018
טיפים לבחירת פריטים מתאימים לעיצוב הבית
26/08/2018
הצג הכל

פרגולה למרפסת כחלק מעיצוב הבית

עיצוב יוקרתי לבית אינו מסתכם רק בחלל הפנימי, אלא יש גם להשקיע בחלק החיצוני, החצר או הגינה. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי הוספת פרגולה יוקרתית למרפסת, ואין פרגולה יותר מתאימה לכך מאשר פרגולת עץ. באמצעותה, ניתן ליצור צל בקיץ ומחסה בפני הגשם בחורף, כך שהחוץ הופך לפינת אירוח או סתם מקום שנעים לשבת בו אחרי יום עבודה מתיש. יחד עם זאת, הפרגולה חייבת להמשיך את הקו העיצובי של הבית ולהיות חלק ממנו, אחרת תיווצר דיסהרמוניה.

בחירת סוג העץ והכיסוי

יש מספר עצים שונים מהם ניתן לבנות פרגולת עץ. העצים הפופולאריים ביותר כיום הם עץ אורן פיני או עץ אלון בשל המחיר הנוח שלהם והזמינות הגבוהה. יחד עם זאת, קיימים גם עצים יוקרתיים יותר כגון עץ גושני בעל המראה המסיבי או עץ אדני. על מנת להתרשם מהעץ  בצורה הטובה ביותר, רצוי להסתכל על פרגולות קיימות ולא רק במחסן העצים. ניתן לראות צילומים דוגמאות טובות של פרגולות למרפסת בעמוד הבא. לכל עץ יש גם מפתחים באורכים שונים הקובעים את הרווחים בין הקורות ולכן משנים את המראה שלה.

כיסויים וחיפויים לפרגולה

הכיסוי בו משתמשים לפרגולה צריך להתאים את סגנון העיצובי של הבית. לדוגמה, אם הגג של הבית הוא גג רעפים, רצוי להשתמש ברעפים כמו רעפי חרסינה או שינגלס. היתרון של השינגלס הוא מבחר הצבעים הגדול שלו והעובדה שהוא נצמד עם הזמן ולכן מתאים לשימוש גם בקיץ הישראלי החם. לעומת זאת, מרפסת עם חיפוי במבוק יכולה להתאים מאוד לבית בסגנון כפרי. הבמבוק אמנם לא מספק הגנה מושלמת, אך ניתן להוסיף לו גם כיסוי פלסטיק שקוף ואלגנטי.

תאורה לפרגולה

עוד אלמנט עיצובי שאי אפשר להתפשר עליו הוא התאורה. יש לא מעט דרכים להאיר על פרגולה. דרך אחת היא להשתמש בתאורה פנימית עם חוטי חשמל נסתרים. אפשרות אחרת וקצת יותר פרועה היא להשתמש בשרשרת תאורה : יש כאלו שיעדיפו את הגוון הצהוב הקלאסי, ויש כאלו שיעדיפו נורות צבעוניות אשר משרות אווירה שמחה וצעירה.

במידה והיא משולבת בשביל מעץ או כל שביל אחר, ניתן להוסיף תאורה רצפתית שתאיר על כל השביל, כולל מתחת לפרגולה.

פרגולה לגינה מושקעת

מי שאוהב להשקיע בגינה שלו, ישמח לדעת שישנן אינספור דרכים בהן ניתן לשדרג את הפרגולה. לדוגמה, אפשר לשתול צמח מטפס, לתלות אדניות או למקם לידה מזרקות וברכות דגים קטנות. יש גם כאלו שיבחרו למקם את הפרגולה על בסיס מאבן במקום ישירות על הקרקע על מנת להעצים את המראה היוקרתי.

דגשים נוספים

במידה ופרגולה תלויה, יש לחזק אותה באמצעות כבלים חזקים ממתכת. מכיוון שבמקרים הללו הפרגולה חייבת להיתמך על ידי המבנה עצמו, מוטב להתחיל לתכנן אותה בשלב מוקדם יחסית במידה ואתם בונים את הבית בעצמכם. לעומת זאת, אם היא מתווספת לבית קיים, תמיד ניתן לעשות זאת בליווי של מהנדס אשר יבנה תכנית בנייה וישלח אותה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


מזמינה אותך ליצור איתי קשר:

054-476-2267