עיצוב תאורה בבית
28/01/2018
איך תיצרו את עיצוב פנים המושלם לדירה שלכם?
01/03/2018
הצג הכל

שילוב מעליות בתהליך עיצוב פנים

הליכי עיצוב פנים מיועדים בין היתר לצרכי לעיצוב בתים פרטיים (וילות וקוטג'ים) ודירות פנטהאוז ודירות קרקע בנות מספר מפלסים. הליכים מקצועיים אלו מוצעים לכם גם במסגרת הליכי עיצוב פנים למבני מגורים פרטיים חדשים וגם במסגרת הליכי אדריכלות פנים למבנים קיימים במהלכם מיושמים בשטח החלל הפנימי אי-אילו שינויים תכנוניים המיועדים לצרכי התאמת החלל לצרכי המגורים היומיומיים בשטחו.

בשני המקרים גם יחד, הליכי עיצוב הפנים יכולים לכלול בתוכם תכנון מקדים לצרכי התקנת מעלית נוסעים כזו או אחרת בתוך החלל, כאשר שילוב המעליות בתהליך עיצוב הפנים חייב להיעשות באמצעות איש מקצוע המתמחה בנושא ובשיתוף פעולה מלא בינו לבין מעצב הפנים בו בחרתם. התקנת מעליות ביתיות מיועדת לשתי מטרות עיקריות, הראשונה, התקנת מעליות נוסעים לרווחת דיירי המקום, והשנייה, התקנת מעלונים לנכים המיועדים לצרכי ניידות ושינוע של אדם נכה ו/או אדם בעל מוגבלויות פיזיות כאלו ואחרות המתגורר בשטח הבית. ברמה הטכנית, התקנתן של המעליות הביתיות ו/או המעלונים לנכים, חייבת להיעשות בהתאם לתקנות השונות המופיעות בצו הפיקוח להתקנת מעלית. כמו כן, הליכי התכנון וההתקנה חייבים להיעשות על ידי אנשי מקצוע המחזיקים באישור לכך מטעם משרד הכלכלה ומכון התקנים.

פרוגראמה לצרכי עיצוב פנים

תהליכי עיצוב פנים מתחילים בהיכרות מעמיקה של מעצב הפנים עם צרכי המגורים השונים של הדיירים ומזמיני השירות. אפיון מדויק של צרכי המגורים מאפשר למעשה למעצב הפנים ליצור פרוגראמה תכנונית המשלבת בתוכה את כל העבודות הנדרשות לצרכי הגדרת החללים השונים בשטח הבית ולצרכי יצירת הקשרים עיצוביים ביניהם, כאשר במקרים בהם נדרשת התקנה של מעלית ביתית ו/או מעלונים לנכים, הפרוגראמה התכנונית חייבת לכלול בתוכה את ההיבטים התכנוניים וההיבטים הבטיחותיים בהתאם להיוועצות המוקדמת ושיתוף הפעולה התכנוני בין מעצב הפנים לבין איש המקצוע מטעם חברת המעליות.

לאחר אישור הפרוגראמה על ידי דיירי הבית, הליך התכנון עובר לשלב הביצוע ובמסגרתו מושם דגש על כל היבטי הביצוע השונים המופיעים בתכנית, לרבות, בניה והריסה, יצירת תשתיות שונות, הקמת פיר מעלית לצרכי התקנת מעליות ביתיות ו/או תשתיות נדרשות לצרכי התקנת מעלונים לנכים ועוד.

לסיכום, שילוב מעלית ביתית ו/או מעלונים לנכים בסביבת המגורים, מחייב אתכם להליך תכנוני מקדים המיושם בשיתוף פעולה מלא בין מעצב הפנים בו בחרתם לבין איש המקצוע המתמחה בתכנון והתקנת מעליות. היוועצות מקדימה עוד בשלבי התכנון הראשוניים, תאפשר לכם לתכנן בצורה המיטבית ביותר את מעלית הנוסעים ו/או המעלונים לנכים בסביבת המגורים הפרטית ותמנע מכך מצבים של תכנון לקוי או שגוי העלול לעכב את העבודות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


מזמינה אותך ליצור איתי קשר:

054-476-2267