עיצוב פנים ייחודי לחדר הילדים
15/05/2018
טיפים לעיצוב יוקרתי של הבית
19/05/2018
הצג הכל

המדריך לעיצוב הגינה בבתים פרטיים

אין הרגשה טובה יותר מלעמוד בגינתכם, לנשום לרווחה וליהנות מהעיצוב והיופי שהיא מציעה ומההרגשה הנעימה שהיא משרה. אך על מנת להגיע לתחושה הזאת, נדרשת חשיבה מעמיקה על מספר פרמטרים על מנת להבטיח ניצול מקסימאלי ומיטבי של מקום ומשאבים טבעיים. זאת ועוד, חשוב שתתכננו את הגינה שלכם כך שהיא תשרת אתכם לאורך זמן. במאמר זה, ניתן מספר טיפים אשר יסבירו לכם כיצד לעצב את גינת ביתכם בצורה הטובה ביותר ויקלו עליכם מאוד.

עיצוב הגינה באופן נקי, חכם ואפקטיבי

נכון, לעיתים אנחנו מתפתים להעמיס על הגינה שלנו מגוון רחב של ריהוט גן ושתילה של צמחים רבים, וזאת על מנת להעשיר את העיצוב שלה. אך ההפך הוא הנכון – באזורים רבים בארץ ישנן קרקעות מסוימות שאינן מתאימות לכל סוגי הגידולים. לכן, לפני שאתם מתחילים לעצב את הגינה שלכם חשוב שתעשו מחקר מקדים על אדמתכם ותדעו אם היא מתאימה לסוגי הגידולים הרצויים לכם או שיש צורך להוסיף או לגרוע ממנה אלמנטים לפני השתילה הרצויה.

זאת ועוד, חשוב להעריך את גודל השטח המתאים לצמחייה. כך למשל, אם אזור מסוים תחום בגדר לבנה במראה קלאסי אולי כדי לשקול הקמת פינת הצמחייה הרצויה לכם דווקא שם. לאחר ששקלתם את הפרמטרים הללו אתם בהחלט יכולים להתחיל במלאכת השתילה.

בחירת הצמחים

דבר נוסף שחשוב לשים עליו דגש הוא התאמת סוגי הצמחים הנבחרים זה לזה. כך למשל, חשוב להפריד בין צמחים שנוטים להשתלט על שטחים מסוימים לבין שאר הגידולים המתאימים לשטחים מצומצמים יותר. לשם המחשה, עלי נענע נוטים להשתלט על המרחב שבו הם גדלים ולכן כדאי לשתול אותם באזור שבו יש גדר לבנה קלאסית למשל, שתמנע מהם להתפשט על גידולים אחרים. זאת ועוד, חשוב להעריך את הזמן שאתם מוכנים להשקיע בטיפוח יומי של הגינה שלכם. ישנם אנשים רבים שאינם יכולים להרשות לעצמם להשקות ולטפח שעות את גינתם מדי יום ולכן חשוב לבחור בצמחים שלא דורשים תחזוקה רבה מדי.

כיצד לנצל את משאבי הטבע גם בגינת ביתכם

אם הגינה שלכם נמצאת במיקום מוצל ברוב שעות היום, חשוב לשתול בה צמחייה שלא דורשת המון תאורה וכך גם ההפך. לכן, חשוב לבחור נכונה את הצמחים המתאימים לתנאים של הגינה שלכם על מנת שלא ינבלו ויגרמו לה להיראות לא מטופחת. כמו כן ניתן להוסיף נגיעות אלגנטיות בדמות גדר לבנה קלאסית שאינה נפגמת בתנאי מזג האוויר ותדע לשמור על הצמחייה מפני רוחות. יחד עם זאת, כדאי להוסיף מלבד צמחייה טבעית גם ריהוט גן כמו מזרקות, פסלונים וחלוקי נחל. פרטים אלה יעשירו את גינתכם ויעניקו לה עיצוב יוקרתי ומושקע.

אם כן, עיצוב גינת ביתכם דורש זמן ומחשבה רבה על מנת שתוכלו ליהנות מהיופי הטבעי והמלאכותי שיצרתם במו ידיכם לאורך זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


מזמינה אותך ליצור איתי קשר:

054-476-2267