עיצוב דירות קטנות
21/07/2020
הדמיית עיצוב לובי
טיפים לעיצוב לובי בבניין משותף
27/07/2020

הלובי, זהו החלל הראשון שרואה וחווה כל מי שנכנס לבניין, הוא משמש כחלון ראווה לבניין ומרמז על אופי וסגנון דייריו. לובי הבניין הוא אזור קבלת הפנים לדיירים ולאורחים בבנייני מגורים ובוודאי גם בבנייני משרדים.

בלובי הבניין מבחינים גם מהרחוב ולא רק כשנכנסים לבניין. בערב הלובי יכול למשוך תשומת לב רבה של הדיירים על ידי שילוב של ההארה וגופי תאורה מרשימים. הלובי תורם לאווירה וליוקרה של הבניין ולכן יש טעם להשקיע בו.

עיצוב לובי בבניין מגורים משותף הפך לחשוב ונכון הן בבניינים חדשים והם בבניינים ישנים שעוברים שיפוץ והתאמה לרוח התקופה. עיצוב לובי מאפשר לדיירים ליהנות מחוויית מגורים מחודשת, מאפשר לבעלי הנכסים לשפר את מחירי ההשכרה ו/או את מחיר המכירה.

עיצוב לובי

עיצוב לובי

עיצוב לובי בבנייה חדשה

עיצוב לובי, אפילו אם מדובר על עיצוב לובי קטן, מחייב שמירה על האיזון בין תחושת החמימות לתחושת היוקרה המתלווה לתהליך השדרוג.  הגישה כלפי לובי הכניסה לבניינים השתנתה והיום הקבלנים מבינים שהחשק והסקרנות מתחילים כבר בלובי. לובי כניסה מרשים לוקח חלק משמעותי בהצגת הבניין ומשמש ככלי מכירה אפקטיבי של הדירות.

בבניה החדשה, רושם ראשוני לנכנסים ללובי מושג על ידי יצירת גובה תקרה כפול או משולש, שימוש בחומרים איכותיים ומיוחדים וחלל רחב עם חלונות גדולים שמשתקפים כלפי הרחוב.

אם אתם גרים בבניין שאינו חדש והלובי כבר ישן ואינו עדכני, על ידי שיפוץ הלובי ניתן להפוך את הכניסה לבניין למרשימה, מעניינת ומסקרנת. בתכנון נכון ושילוב של חומרים, צבעים וטקסטורות עדכניים, גם ללובי שלכם תהיה השפעה גדולה על ערך הדירות בבניין, חוויית הכניסה לבניין תהפוך למרשימה יותר, האווירה תהיה נעימה ואלגנטית וכל אלו יעלו בהכרח את ערך הנכסים בבניין.

שיפוץ לובי בבניין חדש

בכדי שתהליך שיפוץ לובי יצליח, חשוב להשקיע בתהליך התכנון של הפרויקט ;

 • כדי להבין לעומק את סגנון עיצוב לובי המבוקש, אני מתחילה בחשיבה ויצירת קונספט ייחודי.
 • לאחר בניית הקונספט העיצובי, אני מתכננת את הלובי מבחינת קירות, חומרי החיפוי והריצוף והריהוט.
 • מתכננת תקציב הכולל את כל החומרים והריהוט הנדרשים וכן את עלות הקבלן המבצע.
 • בוחרת קבלן מנוסה לביצוע העבודה.
 • בוחרת את החומרים המיוחדים והיצירתיים ; אריחי הריצוף, אריחי החיפוי, תאורה, ווטרינות, ווילונות במידה ונדרש.
עיצוב לובי תוך הקפדה על כניסת אור טבעי לחלל הלובי

לובי מעוצב תוך הקפדה על כניסת אור טבעי לחלל הלובי

 על מנת שעיצוב הלובי יצליח, יש לחשוב על מספר שלבים חשובים לפני שמתחילים את התכנון והעיצוב:

 • להבין מה הייעוד ותפקודו של הלובי כלומר, להבין את הצרכים של דיירי הבניין וסוג המבקרים שהבניין צפוי לקבל.
 • לפתח קונספט עיצובי המיישר קו עם האסתטיקה הכוללת של הבניין ועונה על צרכי הדיירים והמבקרים בו. הקונספט העיצובי כולל תחושות וכן סוגי תאורה, ריצוף, חיפויים על הקירות וריהוט .
 • יצירת תכנית העמדת הריהוט בלובי – מתוך מחשבה על הקונספט העיצובי, חשוב ליצור תכנית הלוקחת בחשבון את זרימת התנועה בלובי והצבת המאפיינים המרכזיים כגון דלפק הקבלה, פינות ישיבה, כניסות ויציאות.
 • בחירת חומרים שהם גם פונקציונליים וגם מעניינים וחדשניים מבחינה ויזואלית.
 • מיתוג והשילוט – אם לבניין יש מותג או זהות ספציפיים, עיצוב הלובי עשוי לשלב אלמנטים מיתוגיים כגון צבעים, לוגו ויצירות אמנות. העיצוב עשוי לכלול גם אלמנטים ושילוט שיעזרו למבקרים לנווט בבניין.
 • נגישות ובטיחות – כמו בכל תכנון בניין, נגישות ובטיחות הם שיקולים חשובים בתכנון הלובי. ויש לוודא שהלובי עומד בתקני הנגישות וכולל תכונות בטיחות מתאימות כגון יציאות חירום, תאורה ושילוט.
הדמיה של עיצוב לובי לבניין מגורים

הדמיה של עיצוב לובי לבניין מגורים

עיצוב לובי הבניין חשוב על מנת ליצור רושם חיובי ראשוני ומתמשך, לשדר תחושת של בית ותחושה של תחכום ואירוח. לובי מעוצב יכול גם לספק החזר על ההשקעה על ידי שיפור הערך הכולל והמשיכה של הבניין. ובכך לובי מעוצב מושך דיירים חדשים, משפר את שביעות הרצון והשימור של הדיירים הקיימים ומעלה את ערכי הדירות בבניין.

למעשה, עיצוב לובי הבניין כולל שילוב של שיקולים אסתטיים, פונקציונליים ומעשיים כדי ליצור חלל מסביר פנים ופונקציונלי העונה על הצרכים של דיירי הבניין והמבקרים בו.

רוצים לשמוע על טיפים נוספים בעיצוב לובי? כנסו למאמר הבא.

בעיצוב לובי חשוב לבחור מעצבת פנים מנוסה ומקצועית בעלת ניסיון בתכנון ועיצוב פנים של בתים, דירות ולובאים.

יפעת ירושלמי, מעצבת פנים מרעננה היא מנוסה בפרויקטים של עיצוב לובאים, עיצוב פנים ל בתים, עיצוב פנים דירות ו עיצוב פנים למשרדים.

יכולותיה המקצועיות בתחום העיצוב מאפשר לכם ליהנות מיתרונות רבים בתהליך השדרוג של עיצוב לובי כניסה לבניין.

הכניסה לבניין עוברת דרך הלובי ולכן חשיבות רבה על עיצובו

הכניסה לבניין עוברת דרך הלובי ולכן חשיבות רבה על עיצובו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


מזמינה אותך ליצור איתי קשר:

054-476-2267
×
פגישת יעוץ

פגישת יעוץ

חולמים על בית מעוצב בדיוק עבורכם ?
מזמינה אתכם לפגישת יעוץ, בה תקבלו תכנית שכוללת תכנון, חומרים, צבעים ותאורה.

לאחר הפגישה תרגישו תשוקה גדולה לעשות את השינוי גם בבית שלכם.