עיצוב דירות
עיצוב דירות, מה חשוב לדעת?
20/11/2018
כל מה שרציתם לדעת על עיצוב בית מודרני
03/02/2019

עיצוב משרד קטן, ניצול מקסימלי לחלל העבודה

עיצוב משרד קטן

עיצוב משרד קטן

לכאורה האתגר הגדול ביותר הוא דווקא עיצוב חללים גדולים כי יש שטח גדול יותר שצריך לחשוב איפה להניח את שולחנות המשרד, האם יש טעם לבצע חלוקה פנימית לחללים או האם לנצל חלק מהחלל למבואה מרשימה כאשר לקוחות יכנסו למשרד. אך האמת היא שדווקא עיצוב משרד קטן דורש יוזמה, תכנון ומחשבה רבה לשם ניצול מקסימלי של החלל הקיים.

עיצוב אופן ספייס

בואו נתחיל מהתחלה. עיצוב משרד בלי קשר לגודלו צריך תכנון מוקדם. ישנם משרדים וחברות שמעדיפים לעבוד באופן ספייס וכך הם מחברים את הפעילות המשותפת בין העובדים והצוותים. עם זאת ישנם מחקרים סותרים על הכדאיות והאפקטיביות של משרדים המעוצבים בסגנון אופן ספייס והאם באמת הם מיטבים לתפוקת העבודה של העובדים. אך בהחלט אי אפשר להתכחש כי משרדים בסגנון אופן ספייס נראים מצויין ומאופיינים בשטח גדול ונרחב שלרוב מואר וללא מחיצות, כך שהמחיצות הקיימות במשרד הם נמוכות וכמעט לא מורגשות. מנהלים אף ינסו לשמר את תחושת האופן ספייס באמצעות הוספת דלתות זכוכית גדולות שמשאירות לנו את התחושה של חלל גדול ללא מחסומים אך עדיין שומרים על מידה מסוימת של הפרדה ולפעמים גם פרטיות בעת פגישות או שיחות חשובות.

עיצוב משרד קטן

עיצוב משרד קטן

ההבדל נמצא בפרטים הקטנים

אם אופן ספייס מאפשר לנו ניצול השטח ואפשרות להתרחבות, משרד קטן מאפשר לנו ניצול מקסימלי של החלל קטן תוך מחשבה על כל פרט ופרט בו.

תאורה וגוונים

להלן מספר דגשים חשובים במשרד קטן חשוב מאוד להשתמש בתאורה נעימה, בהירה ולעיתים אף חמימה. בבנייני רבי קומות יכולים להיות באותה קומה ארבעה ואפילו חמישה משרדים קטנים שכל אחד שונה בעיצובו מהאחר. לכן באמצעות תאורה נכונה המשלבת צבעים בהירים ומעט חמימים תוכלו להקרין אווירה נעימה ללקוח ולשדר חום. לעומת זאת חברת סטארט אפ או חברת הייטק תרצה לשדר יוקרה באמצעות גוונים לבנים, שימוש בקוריאן יכול להיות מושלם ושימוש בתאורה לבנה. כל הנקודות הללו נכונות לכל משרד שתרצו לעצב אך במשרד קטן תצטרכו לדייק בכיוון הספוטים וגופי התאורה כדי שיגרמו למשרד להיות גדול ממה שהוא באמת. מחקרים מראים כי למרות השימוש הגובר במנורות פלורסנט, דווקא השימוש בגופי תאורה מומלץ לאזורי עבודה משום שהם פחות מעייפים את העיניים.

ארונות, ספריות ורהיטים נוספים

המרכיב הנוסף בעת עיצוב משרד קטן הוא הרהיטים. רהיטי עץ הם אכן מרשימים אך הגוון החום-כהה מקטין את החלל ולכן מומלץ שתבחרו ברהיטים בצבע לבן או צבע בהיר. כמו כן תבחרו מדפים תלויים, כסאות מעוצבים וספריות עומדות שההמלצה שאם יש בהן צורך הן ימוקמו בחדרים פניימים. ספריות עומדות צריכות להיות פרקטיות לכן אם אתם משתמשים בקלסרים רבים תוכלו להציבם בצורה נוחה אך שימו לב לעיצוב המתאים כדי שלא יהיה עומס על העיניים של העובדים.

טכנולוגיה ומחשוב

אין משרד שלא משתמש במחשבים לכן העומס של החוטים והחיבורים יכול להיות מכביד ומורגש בזמן עיצוב משרד קטן. לכן מומלץ שתרכשו מחשבים ניידים שמתקפלים וגם ניתנים למעבר לפי הצורך. אך אם בכל זאת יש מחשבים נייחים במשרד הקפידו שחוטי החשמל יהיו נסתרים ומשולבים בתוך השולחנות והרהיטים. מסכים גדולים טובים לחדרי ישיבות אך לא תמיד מומלצים לעבודה ממושכת במשרד לכן מומלץ לשלב מסכי מחשב בגודל 20 או 22 אינץ' שיתאימו לגובה העיניים של העובדים.

שטיחים ואריחים

במשרדים קטנים לא מומלץ להשתמש בשטיחים מאובקים למרות שהם יכולים להראות טוב לעין המעצב אך דווקא אריחים או רצפת פורצלן גרניט יכולה להיות עדיפה.

חדר ישיבות

חדר ישיבות מהווה המקום האידאלי לפגישות צוות, ישיבות הנהלה וגם אכילה משותפת בהפסקת צהריים כאשר המטבח באמת קטן. ההמלצה בעיצוב חדר ישיבות שהוא יחסית פרקטי. שולחן עגול או מאורך בהתאם לעיצוב שלכם, כסאות מותאמים, לוח וטלוויזיה חכמה. במידת האפשר ולפי גודלו של חדר הישיבות ניתן לשלב אבזור טכנולוגי נוסף כמו מקרן, והכי חשוב שחדר הישיבות יכלול חלון אחד לפחות.

שילוב רהיטים בעיצוב משרדים

 

עיצוב משרד לפי הזמנה

עיצוב משרד דורש תכנון כאשר חלקים נרחבים בצד העיצובי באים לביטוי בעקבות בתקשורת הדדית עם הלקוח לפי דגשים של מה חשוב יותר ומה חשוב פחות. לשם עיצוב משרדים מומלץ להתייעץ עם מעצבת פנים שתסייע לכם לדלות את המקסימום האפשרי מהחלל הזמין לכם. יפעת ירושלמי תשמח לעצב לכם את המשרד שתמיד רציתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


מזמינה אותך ליצור איתי קשר: