עיצוב חללים קטנים
עיצוב חללים קטנים
06/09/2017
עיצוב פנים סלון
עיצוב פנים סלון
30/11/2017

עיצוב פנים מודרני שואב השראה מהאדריכלות המודרנית שהתפתחה בשנות השלושים של המאה הקודמת כתוצאה מהמהפכה התעשייתית.

העיצוב המודרני מאופיין בקווים נקיים וישרים, ללא קישוטיות מוגזמת ויצירת איזון רך בין חומרים, צורות ונפחים כדי להשיג את המראה המבוקש.

איך נראה הסגנון המודרני

בעיצוב פנים מודרני נשלב חומרים בצורתם הטבעית כמו; בטון, עץ, זכוכית ומתכת ונשתמש בצבעים מונוכרומטיים וניטרליים ליצירת אווירה שקטה ומרגיעה.

העיצוב המודרני ישתלב היטב בחללים פתוחים המחברים מספר פונקציות בבית כמו חלל מרכזי הכולל מטבח-סלון-פינת אוכל.

גופי תאורה נקיים ומדרגות מרחפות

בסגנון המודרני ניתן דגש על קומפוזיציה מדויקת של פרטי הריהוט, נשלב ריהוט מרחף שייתן תחושת קלילות ואיוורור של החלל . נשלים את המראה הנקי של החלל על ידי גופי תאורה נקיים וחפים מקישוטיות יתר, מדרגות מרחפות, מעקות עדינים ועוד.

אפשר לטעות ולחשוב שעיצוב פנים מודרני משדר מראה קר ומנוכר, אבל במציאות ניצור עיצוב מודרני חם על ידי שילוב העץ בחלל, גוונים חלקים וחמים וטקסטיל שמחמם את האווירה.

עיצוב פנים מודרני לא מעמיס על החלל אלא משאיר מרחבים פתוחים, מראה נקי, מואר ומרשים.

סגנון עיצובי זה  מיישם הלכה למעשה את התפיסה לפיה בית יכול להיות נקי מעודף קישוטיות, פרקטי וחם. עיצוב מודרני הינו קונספט רחב, שניתן להתאימו לסגנונות שונים, על פי בחירת הלקוח.

מה מאפיין את הסגנון המודרני

עיצוב פנים מודרני לעתים מובן כסגנון עיצובי אופנתי, טרנדי אך חשוב להבין שזהו סגנון שמתאים לאופי מסוים של לקוחות והוא פה כדי להישאר על כל גווניו.

עיצוב מודרני מודרני מייצר תחושה על זמנית, הנראות שלו מרשימה, עדינה ומינימלית בחלל. יחד עם זאת, השוהים בחלל המודרני-חם, חווים אווירה רגועה הודות לשילוב החומרים החמים והקרים, הצבעים המונוכרומטיים ועדינות הריהוט בחלל .

מנסיוני, חשוב לחבר את הסגנון העיצובי לטעם האישי, לרצונות, לחלומות ולפרקטיקה היומיומית שלכם ולא להתפתות ולאמץ סגנון עיצובי שפחות מתאים לכם רק מפני שהוא אופנתי.

מהם העקרונות המרכזיים בעיצוב מודרני?

קווים נקיים וישרים

בעיצוב  פנים מודרני חשוב לשמור על הניקון הוויזואלי ועל מרחב פתוח, לבחור ריהוט מרחף, לבחור פרטים איכותיים באופן מדוד מבלי להעמיס על החלל כל זאת כדי לייצר תחושה אוורירית ונוחה.

איזון רך בין חומרים וצבעים

בעיצוב המודרני נבחר בצבעים המונוכרמטיים, שזה אומר צבע אחד על גווניו השונים או לעומת זאת שילוב של שני צבעים מנוגדים כמו שחור לבן. כאן ננסה להכניס את האווירה החמה ע"י שלוב חומרים משלימים כמו מתכת שהיא חומר קר יחד עם העץ למשל שהוא חומר חם.

כל זה יאזן את הקווים הישרים והנקיים שמאפיינים את העיצוב המודרני.

התייחסות מאוזנת לצורות ונפחים

בעיצוב המודרני חשובה הפרופורציה בין פרטי הריהוט כך שלא יעמיסו על החלל ויאפשרו מרחב.

ניתן ורצוי להכניס עניין על ידי שילובים שונים בין פרטי ריהוט. למשל בסלון, ספה בצורה ובבד מסוים, לידה שתי כורסאות מרופדות בד אחר תואם, תוספת של הדום שישתלב גם הוא מבד וצורה אחרת. חשוב להקפיד שכל הפריטים מעוצבים באותה השפה והכל יחד מעבירים אווירה הרמונית ורגועה בחלל.

בחירת החומרים

הסגנון המודרני מאופיין בשילוב הרמוני של חומרים למשל שילוב ריצפת עץ עשיר וטבעי במראהו יחד עם פרטי ריהוט העשויים ממתכת או זכוכית. השילוב הזה מאפשר לחוות בחלל עושר של חומרים יחד עם הרמוניה מדויקת.

תאורה

בכל סגנון עיצובי ולכל חלל, כמו גם לעיצוב פנים מודרני, ישנה חשיבות עליונה לנושא התאורה ; תכנון ועיצוב מיקומי התאורה, התייחסות לנראות של גופי התאורה כן להארה שלהם את החלל יש השפעה על האווירה המתקבלת. ישנן אופציות מגוונות להארה ; ישנם גופים שקועים, תלוייים, תאורת קיר, תאורה נסתרת, תאורה ממוקדת או כזו ששוטפת את החלל ועוד ועוד.

תכנון נכון של תאורה חייב להיות בכל חלל גם הקלאסי וגם המודרני.

ההמלצה שלי היא להתייעץ עם מעצבת פנים שתדע להגשים לכם את האווירה גם על ידי תאורה נכונה.

ולסיכום,

עיצוב פנים מודרני, על כל מאפייניו, משאיר מקום לפרקטיקה כמו גם לרוח, לדמיון ולזרימה אנרגטית בחלל.  בעיצוב פנים מודרני ובכלל בעיצוב פנים, אל תאמצו טרנדים חולפים . יחד עם זאת, ממליצה לכם להעז ולצאת מהקונספט המוכר והידוע לכם. כך תחושו בחידוש והתחדשות .

מעוניינים לשמוע עוד ?

מזמינה אתכם לפגישת היכרות וייעוץ מעניינת בה אחשוף אתכם להשראה, לחומרים, צבעים ומרקמים שיתאימו לחלומות שלכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


מזמינה אותך ליצור איתי קשר:

054-476-2267